Pogadajmy o babskich sprawach. Zbyt, za mało, za dużo

d2-230.jpg

Piosenka na dziś [KLIK].

Bardzo często słyszę od kobiet w moim środowisku negatywne opinie na temat wyglądu. Mówią, że są zbyt grube, mają brzydkie włosy, niezgrabne nogi, a Kasia to już w ogóle jest od nich ładniejsza.

Dziewczyny, co jest z nami nie tak?

Sama niejednokrotnie wpadam w sidła „zbyt, za mało, za dużo”, łapię się na myśleniu o tym, co mogłabym w sobie zmienić. Jasne, fajnie byłoby być szczuplejszą i nosić rozmiar XS, ale właściwie…

Czy to spowoduje, że będę szczęśliwsza?

Myślę, że istotne jest to, abyśmy czuły się zdrowo we własnym ciele i zachowały sprawność fizyczną, jak najdłużej. A rozmiar? S, M, L, czy XL to tylko literka i chyba nie chcę, aby spędzała mi sen z powiek.

Nie wiem, jak jest z tym u Was, ale mnie denerwuje zwracanie uwagi na wagę czyjejś osoby. Tego typu zachowania obserwuję głównie w pokoleniu 50 +. Niejednokrotnie odnosiłam wrażenie, że waga jest dla wielu osób z tego rocznika symbolem szczęścia (niska, oczywiście). Nie rozumiem, o co chodzi?

Jest tyle ciekawych tematów do rozmowy, po co deliberować o ilości tłuszczu innej osoby? A święta i spotkania z osobami, których dawno się nie widziało, jakby tylko sprzyjają takim dyskusjom i zbędnym ocenom typu „ale Ci się przytyło”, „wyhodowałeś sobie niezły brzuszek”, etc.

Przecież wszystkie jesteśmy piękne. Kanon piękna co chwila się zmienia, więc po co się nim zbytnio przejmować? Wydaje się mi się, ze najważniejsze jest, abyśmy dostrzegły swoje najlepsze cechy i były z nich dumne. Poziom naszej samooceny wzrośnie o kilkadziesiąt stopni, a bijąca od nas pozytywna energia poprawi nastrój nawet tym, którzy nas nie lubią.

d2-226

Reklamy